labx.com, Globálnom trhu pre spája kupujúci a predávajúci nové a použité zariadenia

labx.com, Global Marketplace for Connecting Buyers and Sellers of New and Used Equipment

LabX je jednoduchý spôsob, ako nakupovať a predávať svoje zariadenia na vedecké účely. Pomôžeme vám vysielanie svoje položky a kontaktovať predajcu.

Navštívte teraz: http://www.labx.com

Viac Info na labx.com

LabX
LabX is a brand new program of the National Academy of Sciences that aims to empower individuals, groups and communities to use the sciences in order to make decisions related to their lives.

Nové a použité laboratórne vybavenie for Sale, Aukcie ...
Predať na LabX! Každý môže predávať, Nový, Prebytok alebo použité zariadenia. Zaregistrujte sa na LabX alebo Prihlásenie; nákup "výpis Credits" spustiť Na predaj, aukcie, or Announcement ads

LabX
{{localeLabels[iba].mnu_oquefazemos}} {{localeLabels[iba].mnu_noticiaseeventos}} {{localeLabels[iba].mnu_projetos}} {{localeLabels[iba].mnu_manual}}

LabX – Environmental Art, Science and Activism
Concepts for Action in Environmental Arts. Issue 30 of the Transformations Journal“Concepts for Action in the Environmental Arts” – was recently released, focusing on new practices and concepts in the environmental arts.

GET THE CULTURE CODE | CULTURE LABx
What is company culture? Great question. While wikipedia’s definition is a good place to start, we at Culture Labx thought we’d break it down to see if we could do better.